Τετάρτη 26 Μαΐου 2010

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΥ - ΑΠΟ ΑΡΟΗΣ (4-2)

Πήρε αυτό που της Αξιζε...

Η Αναγέννηση Ψαθοπύργου ήταν η νικήτρια ομάδα στον αγώνα μπαράζ με αντίπαλο την ομάδα της Αρόης καθώς επικράτησε με 4-2 χάρις στα γκόλ των Καραμπούλα,Κωστόπουλο,Κυδωνιάτη και Παπαδόπουλο.Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Ψαθοπύργου ανανέωσε την παρουσία της στην Α1 Κατηγορία και για την επόμενη χρονιά,σε αντίθεση με την ομάδα της Αρόης που θα χρειαστεί άλλους δυο αγώνες με Αιγείρα και Φαραικό για να κερδίσει την παραμονή της.Στο αγωνιστικό κομμάτι η Αναγέννηση μπήκε αποφασιστικά στο α'μέρος και κατάφερε να προηγηθεί στο 20' με τον Καραμπούλα, μετά απο όμορφο κόψιμο της μπάλας απο αριστερά του Κυδωνιάτη,ενώ έχασε σημαντικές ευκαιρίες να πετύχει και άλλα τέρματα με τον Κωστόπουλο δυο φορές.Ωστόσο ο νόμος του ποδοσφαίρου ίσχυσε και σε αυτό το παιχνίδι και η ομάδα της Αρόης μετά απο λάθος της άμυνας του Ψαθοπύργου κατάφερ να ισοφαρίσει με τον Μπαρδούση ,λίγο πριν την λήξη του α'ημιχρόνου.Και σαν να μην έφτανε αυτό με το καλημέρα στο β'μέρος ο Σ.Δεπούντης στο 50' με διαγώνιο  σούτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής έδωσε το προβάδισμα για την ομάδα του.Γρήγορη η απάντηση απο την Αναγέννηση να χάνει δυο μοναδικές ευκαρίες με Κυδωνιάτη αρχικά και Καραμπούλα στην συνέχεια και στις δυο περιπτώσεις ο Γεράκος πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις και κράτησε το προβάδισμα για την ομάδα του.Η Αναγέννηση είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στην περισσότερη διάρκεια της επανάληψης και οι προσπάθειες των παιχτων της Αναγέννησης έπιασαν τόπο στο 72' οπου μετά απο σέντρα απο δεξιά του Ζάγκλα και αδράνεια στην άμυνα της Αρόης,ο Κωστόπουλος με κοντινή προβολή ισοφάρισε σε 2-2.Απο το σημείο αυτό και μετά η υπεροχή της Αναγέννησης ήταν καθολική και μέσα σε 2 λεπτά όχι μόνο κατάφερε φέρει τούμπα το μάτς,αλλά έδωσε και διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της,με τον Κυδωνιάτη στο 82' να γράφει το 3-2 με δυνατό σουτ μέσα απο την περιοχή και τον Παπαδόπουλο δυο λεπτά αργότερα να διαμορφώνει το τελικό 4-2.Πολλά δυνατά έως και επικίνδυνα τα μαρκαρίσματα των παιχτών της Αρόης όπου σε πολλές περιπτώσεις ο διαιτητής της αναμέτρησης κ.Μπόρτζαρης(πολύ καλός) τιμώρησε με κίτρινη κάρτα,συνολικά 8 παίχτες της Αρόης,ενώ στο 87' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Νότης(Αρόη) για αντικανονικό μαρκάρισμα.

Στιγμιότυπα απο την αναμέτρηση

Ευχαριστίες...

Στο σημείο αυτό θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κ.Δημήτρη Σαρρή για την ευγενική παραχώρηση φωτογραφιών και ρεπορτάζ απο αγώνες Α και Α1 κατηγορίας ,όπως επίσης και τον υπεύθυνο της ιστοσελίδας apolloneglykadas.blogspot.com, Κώστα Αγοράκη για το φωτογραφικό υλικό και ρεπορτάζ που κατα καιρούς χρησιμοποιήσαμε στο blog μας.

Ευχαριστούμε πολύ για την συνεργασία.

Οι συνθέσεις...

Αναγέννηση Ψαθοπύργου:Νούλας,Μητρούλιας,Κυδωνιάτης,Κωστόπουλος,Καραμπούλας,

Ζάγκλας,Τόλιας,Κολύβρας,Τσιμπούκης(49' Παπαδόπουλος),Χατζηβασιλείου,

Σακελλαρόπουλος(46'Μανιάτης).

ΑΠΟ Αρόης:Γεράκος,Νότης,Μπαρδούσης,Μαλεβίτης,Ξυλιάς,Καραΐσκος,Σπίρο,Δεπούντης Α.,

Ρουπακιώτης(84'Αθανασόπουλος),Σουλελές(79'Κουτροκόης),Δεπούντης Σ.(86'Κοντός).

Επίσης θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως ο Α.Ο Πετεινοί διοργανώνει αυτή την Κυριακή 30 Μαΐου αγώνας φιλανθρωπικού χαρακτήρα στην μνήμη του αδικοχαμένου ποδοσφαιριστή της ομάδας Πέτρου Ανδρονικίδη και τα έσοδα θα διατεθούν στο σύλλογο ΑΜΕΑ ‘’Μαχητές’’.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Α.Ο. Πετεινοί Πάτρας διοργανώνει ποδοσφαιρικό αγώνα παλαιμάχων στην μνήμη του ποδοσφαιριστή τους Πέτρου Ανδρονικίδη.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή 30 Μαΐου και ώρα 18:00, στο γήπεδο Πετεινών.

Στον αγώνα αυτό θα συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που έχουν αγωνιστεί στην ομάδα από την ίδρυσή της έως και σήμερα.

Ο αγώνας αυτός θα έχει και φιλανθρωπικό χαρακτήρα, αφού τα έσοδα θα διατεθούν στον σύλλογο ΑΜΕΑ ‘’Μαχητές’’

Η διοργάνωση  αυτή θα γίνει θεσμός, στα πλαίσια του τουρνουά ‘’Πέτρος Ανδρονικίδης’’