Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 2016

ΚΥΠΕΛΛΟ 2η ΦΑΣΗ

΄΄ΤΕΣΣΑΡΑ΄΄ ΚΥΠΕΛΛΟΥ...

Με το επιβλητικό 4-1 πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου η Αναγέννηση Ψαθοπύργου καθώς νίκησε τον Απόλλωνα Συνοικισμού,μία ομάδα που αγωνίζεται στα σαλόνια της Ά κατηγορίας.
Ο Ψαθόπυργος ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα,είχε την κατοχή,τις ευκαιρίες και τα γκολ.
Αν και μπήκε πολύ νωθρά στον αγωνιστικό χώρο  το πρώτο δεκάλεπτο,στην συνέχεια ανέβασε στροφές πέτυχε γκολ και έκανε φάσεις παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο.Στην επανάληψη πέτυχε ακόμα δύο γκολ σε ένα δεκάλεπτο καθαρίζοντας το ματς.Το τέταρτο γκολ ήταν το κερασάκι στην τούρτα που σηματοδότησε αυτόματα και το σβήσιμο των μηχανών δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να βάλουν το γκολ της τιμής.
'Ετσι η Αναγέννηση είχε ένα ευχάριστο απόγευμα δίνοντας παράλληλα και ψυχολογία για το πολύ σημαντικό παιχνίδι της Κυριακής με τον Αετό Πατρών.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

7΄...Ενέργεια του Γεράνιου από αριστερά,θα καθυστερήσει να περάσει στον Αντωνόπουλο και το σουτ του θα κοντράρει πάνω στα σώματα.

18,...ΓΚΟΛ!!!...Ο Παπαδόπουλος Π. κυνηγήσει μία βαθιά μπαλιά,ο τερματοφύλακας Γούτας θα κάνει το λάθος,με τον πρώτο να δίνει έτοιμο γκολ στον Μπαλλή αλλά το σουτ του θα το σταματήσει πάνω στην γραμμή ο Κόρδας.Στην επαναφορά ο Μπαλλής θα δώσει στον Παπαδόπουλο Π και αυτός θα την σπρώξει στα δίχτυα σε μία φάση διαρκείας.

23΄...Εξαιρετική σέντρα του Αντωνόπουλου στην πλάτη της άμυνας,ο Μπούρδος θα την κατεβάσει αλλά ο επόπτης Τραγουλιάς θα σηκώσει την σημαία.

35΄...Εξαιρετική αντεπίθεση για τον Ψαθόπυργο με τον Γεράνιο να σπάει την μπάλα στον Παπαδόπουλο Π,αυτός να βγάζει κάθετα στον Μπαλλή αλλά ο τελευταίος χάνει μοναδική ευκαιρία μέσα από την μικρή περιοχή.

47΄...Φάουλ του Μπαλλή απ'ο δεξιά,ο Παπαδόπουλος Π δεν θα προλάβει να βάλει σωστά το κεφάλι του.

53΄...Ωραία ενέργεια του Γεράνιου στο κέντρο αλλά το σουτ του θα βρει πάνω στα σώματα.

57΄..ΓΚΟΛ!!!Φάουλ ποίημα από τον Θανάση Μπαλλή στο αριστερό παραθυράκι του Γούτα για το 2-0.

68΄...ΓΚΟΛ!!!Δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου Ν.από την γωνία της περιοχής με το 3-0 να είναι γεγονός.

75΄...Εξαιρετική κάθετη του Μόρισον στον Παπαδόπουλο Ν,αυτός θα κόψει αλλά ο Μπαλαφούτης δεν θα προλάβει.

79΄...Μπαλιά πάρε-βάλε του Αντωνόπουλου στον Μπαλαφούτη αλλά το αριστερό πλασέ του θα περάσει πάνω από το οριζόντιο.

83'...ΓΚΟΛ!!!...Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Μπαλαφούτη,νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρο για το 4-0.

89'...Λάθος στο κέντρο από τον Παναγόπουλο,ο Κόρδας θα βγει ολομόναχος και θα νικήσει τον Παπαδόπουλο Κ.

90΄..Σφύριγμα της λήξης.

ANΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΥ:Παπαδόπουλος Κ, Μπουρνάκας, ,Παναγόπουλος,Πελεκάνος Μαργαρίτης,Αντωνόπουλος, Μπαλής(63΄Αθανασόπουλος), Μόρισσον, Γεράνιος72΄, Μπαλαφούτης,Μπούρδος(54΄Παπαδόπουλος Ν), Παπαδόπουλος Π.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΥ:Γούτας,Μπακρόζης,Σπηλιωτόπουλος,Βερβέρογλου,Κόρδας,Τρακαδάς,Σανδραβέλης,Λαμπρόπουλος(81 Καραγιαννάνης),Μητρόπουλος,Μπακατσέλος,Ζαφειρόπουλος.