Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2007

4η Αγωνιστική

Έτριξε τα δόντια της...

Συνέχισε το νικιφόρο σερί της η Αναγέννηση και αυτή την αγωνιστική επικρατώντας στο ντέρμπι κορυφής του Ηρακλή με σκόρ 2-1, μέσα στο γήπεδο των Ζαχλωριτίκων.Η ομάδα του Ψαθοπύργου ξεκίνησε απο το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο 23' με τον αρχηγό της Ι.Καραμπούλα.Το δεύτερο γκόλ για τους φιλοξενούμενους
ήρθε 10΄λεπτά αργότερα(33΄) με σκόρερ ποιον αλλο,απο το συνήθη υποπτο Γιώργο Αμασιάδη,ο οποίος με προσωπική ενέργεια απο δεξιά και αφου περασε τρεις αμυντικούς του Ηρακλή νικησε με διαγώνιο σουτ τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.Στη επανάληψη η ομάδα των Ζαχλωριτίκων κατάφερε να μειώσει με πεναλτι που κέρδισε στο 78΄ο Φούκης και εκτέλεσε ευστοχα ο ίδιος.Οι δυο ομάδες τελείωσαν το παιχνιδι με 10 παίκτες κάθως αποβλήθηκαν οι Δημόπουλος(80΄ απευθείας κόκκινη) για τον Ηρακλή και Μανιάτης (85΄) για την Αναγέννηση (2η κίτρινη).
Το απόλυτο διατήρησε και ο έτερος στην κορυφή Απόλλων Συνοικισμού,ο οποίος νίκησε δύσκολα 1-0 την ΑΕ Αιγίου.Το μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Ηλίας Γιοβάς στο 50',ενώ στο 75' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίχτες μετά την αποβολή του Σωτηρόπουλου(2η κίτρινη).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:

• Μέγας Αλέξανδρος - Δρέπανο 2-1:Μερτής 32'(πεν),83'(πεν)-Καραδήμος(πεν)50'
  • Εθνικός Αιγίου - Πατρέας 3-3:Χριστοδούλου(αυτογκόλ)48',Βανδώρος 56',Κόρδας 71'-Γ.Κόκκας 12',Πολυδώρου 20',Φωτόπουλος(πεν)90'.Αποβήθηκε στο 90'για τον Εθνικό ο Παππάς.
  • Κεραυνός Αγ.Βασιλείου - Ατρόμητος Σταφιδαλώνων 1-3:Βιτωράτος 63'-Παπαδογιαννόπουλος 49',Καισι 62',Λουτσόπουλος 87'.
  • Κεραυνός Σελιανιτίκων - Νίκη Νικολεϊκων 5-1:Αλεξόπουλος 19',44',Σωτηρόπουλος 43',Λιμπέρης 56',Κοσσαράς 68'-Τσακαι (πεν)39'.
  • Αιγιέας/Άρης - Αετός Ρίου 2-1:Μούρ 66',Κουτρουμάνης 78'-Κουργιαλής 26'.Αποβήθηκε ο Μούρ για τον Αιγιέα/Αρη στο 90+.
  • ΑΕ Αιγίου - Απόλλων Συνοικισμού 0-1:Ηλ.Γιοβάς 50'.Αποβλήθηκε ο Σωτηρόπυλος στο 75' για την ΑΕΑ.