Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2007

2η Αγωνιστική

Αγωνιστική δράση είχαμε σήμερα Σάββατο,για το Γ΄Ομιλο με την Αναγέννηση Ψαθοπύργου να συνεχίζει το νικιφόρο σερί,επικρατώντας της ομάδας του Πατρέα με 1-0.Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε απο το 1ο ημίχρονο,με σκόρερ τον Γιώργο Αμασιάδη.Ο έμπειρος επιθετικός της Αναγέννησης σημείωσε το καθοριστικό τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση δίνωντας την νίκη στην ομάδα του και παραλληλα τους 3 υπερπολύτιμους βαθμούς.Στο 40' έπειτα απο σέντρα του Κ.Κωστόπουλου απο αριστερά,ο Ζάγκλας γύρισε την μπάλα παράλληλα στο ύψος της μικρής περιοχής του Πατρέα και ο Αμασιάδης δεν δυσκολεύτικε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.Η Αναγέννηση ξεκίνησε δυναμικά και στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθώντας να επιβάλει το ρυθμο της και πίεσε σε όλους τους χώρους τον αντίπαλο,παίζοντας κατα διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο.Δυστυχώς αρνητική ήταν η διαιτησία του κυρίου Νικολαϊδη,ο οποίος σε πολλές περιπτώσεις έδειξε στοιχεία ανικανότητας.Να σημειωθεί πως και η δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες(2η κίτρινη οι Αμασιάδης(88') και Ν.Κρίθης(72')),ενώ η Αναγέννηση είχε την ευκαιρία να καθαρίσει το ματς αν ο Αντωνόπουλος στο 87' δεν αστοχούσε απο τα 11 βήματα,ύστερα απο χέρι-πέναλντι του αμυντικού των φιλοξενουμένων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων:

• Κεραυνός Σελιανιτίκων - ΑΕ Αιγίου 7-0:Κατεγιστικός ο Κεραυνός συνέτριψε την ΑΕΑ,τα τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν οι Φ.Κοσσαράς μόλις στο 17',Σερβές στο 31',Λυμπέρης στο 46' και 71',ενώ ο επιθετικός των γηπεδούχων Αγγελόπουλος πέτυχε χατ-τρικ.
  • Εθνικός Αιγίου - Αιγιέας/Αρης 1-2: Ο Εθνικός στραβοπατησε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική καθώς έχασε μέσα στην έδρα του απο τον αποφασιστικό Αιγιέα.Οι φιλοξενούμενοι "καθάρισαν" το παιχνίδι απο το 1ο ημίχρονο,με γκόλ των Μούρ(27') και Κουτρουμάνη(40').Το μονο που κατάφερε ο Εθνικός ήταν να μειώσει στην εκπνοή του αγώνα με τον Κόρδα(90+).
  • Ηρακλής Ζαχλωριτικών - Δρέπανο 3-1:O Ηρακλής ήταν αποφασιστικός καθόλη την διαρκεια του παιχνιδιού και κατάφερε να παρει μια εύκολη σχετικά νίκη με χατ-τρικ του Φούκη στο 18',35' και 52'.Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Κούλα στο 70'.
  • Ατρόμητος Σταφιδαλώνων - Νίκη Νικολεϊκων 2-0:Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Καϊσης(38') και Λουτσόπουλος (87')
  • Κεραυνός Αγ.Βασιλείου - Αετός Ρίου 2-1:Το γειτονικό ντέρμπι βρήκε νικητές του γηπεδούχους οι οποίοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκόρ με τον Κέπεντζη μόλις στο 12' και εν συνεχεία ο νεαρός και πολλά υποσχόμενος ακραίος χαφ ,Παναγιώτης Καραχανίδης σημείωσε το δευτερο τέρμα για την ομάδα του στο 35'.Η ομάδα του Ρίου καταφερε να μειώσει με τον Γιαννούλη στο 52' αλλα δεν ήταν αρκετό.
  • Μέγας Αλέξανδρος - Απόλλων Συνοικισμού 1-2:Σημαντικό "διπλό" για τον Απόλλωνα,με τέρματα που σημείωσε ο Τζουμάκας στο 18' και 90',ένω για τους γηπεδούχους ο Μερτής(71') απο το κόρνερ είχε φέρει το παιχνίδι στα ίσα.