Σάββατο 23 Ιανουαρίου 2016

17η Αγωνιστική

ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ...

Με το ευρύ 1-5 ηττήθηκε η Αναγέννηση από τον πολύ καλό Διαγόρα Βραχναιίκων και έπεσε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.Από πριν το έργο των παικτών του Ερρίκου Μαράτου ήταν αρκετά δύσκολο και έγινε ακόμα πιο πολύ καθώς η Αναγέννηση βρέθηκε πίσω στο σκορ από πέναλτι σε ένα διάστημα που δεν μύριζε ΄΄γκολ΄΄.Ακολούθησε ένα ακόμα γκολ από τον Διαγόρα, ο Στούπας αναπτέρωσε προσωρινά τις ελπίδες αλλά δύο γρήγορα γκολ πριν το ημίχρονο τέλειωσαν το παιχνίδι κάπως πρόωρα.Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο μέρος που είχε έναν διαδικαστικό χαρακτήρα.
Το σημερινό παιχνίδι είναι από αυτά που δεν υπολογίζεις στην αρχή της χρονιάς και ευελπιστείς σε μία καλή εμφάνιση και στην συγκομιδή  οποιουδήποτε βαθμού.Κάτι τέτοιο δεν έγινε και η ήττα ήταν αναπόφευκτη.Το επόμενο παιχνίδι με τον πάντα επικίνδυνο Άρη Πατρών είναι κομβικής σημασίας για την συνέχεια.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

7΄...Κόρνερ του Κωστόπουλου,ο Στούπας μπαίνει στην πορεία της μπάλας αλλά ανακόπτεται.

10΄...Σουτ του Μιχαιλίδη,διώχνει εντυπωσιακά ο Τούφας,

17΄...ΓΚΟΛ!!..Ο διαιτητής δίνει πέναλτι σε χέρι του Γαρουφαλή μετά από κεφαλιά,ο Σπανός εκτελεί και 0-1΄

24΄...Σουτ του Κανελλόπουλου,η μπάλα καταλήγει άουτ.

31΄..ΓΚΟΛ!!...Ωραία σέντρα του Παναγόπουλου,κεφαλιά ο Λαζανάς και 0-2.

38΄..ΓΚΟΛ!!..Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κωστόπουλου.ο Στούπας νικάει στον αέρα τους πάντες και κάνει το 1-2.

41΄..ΓΚΟΛ!!..Ο Λαθύρης εκμεταλλεύεται την αναταραχή στην άμυνα και κάνει το σουτ νικώντας τον Τούφα σε μία φάση με έντονες διαμαρτυρίες για οφσάιντ καθώς η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια παίκτη του Διαγόρα που ήταν πάνω στην γραμμή.

44΄...ΓΚΟΛ!!..Ο Τζίφας θα κάνει το σουτ για το 1-4.

55΄...Ο Μιχαιλίδης θα βγει από δεξιά αλλά το σου του θα σταματήσει στον Τούφα.

71'..ΓΚΟΛ!!...Ο Σπανός θα γίνει κάτοχος μέσα στην περιοχή θα υψώσει την μπάλα πάνω από τον Τούφα και ο Λαθύρης θα κάνει το 1-5 σε κενή εστία.

80΄..Κεφαλιά του Σπανού στην μικρή περιοχή,η μπάλα άουτ.

90΄...Σφύριγμα της λήξης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘOΠΥΡΓΟΥ: (Ε.Μαράτος): Τούφας,Ν.Μπαλής,Γογγολίδης(λ.τ. ΄15 Αποστολόπουλος, Κανελλόπουλος,Στούπας,Ραμαντάνης, Κασσιάρας(55΄Καραγιάννης), Κωστόπουλος,Γαρουφαλής(68΄Μπακλέσης),Φράγκος,Μπάρδης.

ΜVP:
ΤΟΥΦΑΣ
*Αν και δέχθηκε πέντε γκολ,αποσόβησε ακόμα περισσότερα σε μία καλή εμφάνιση.

**Ο Στούπας για μία ακόμα φορά έκανε καλό παιχνίδι αλλά και ο Κωστόπουλος Π.

ΜVP:
*Παράπονα από τον επόπτη Τσούρα για την φάση του τρίτου γκολ είχε η Αναγέννηση.
*Από τις πιο καλές ομάδες του πρωταθλήματος ο Διαγόρας που διαθέτει παίκτες με μεγάλη ποιότητα.

*Η πιο κρύα μέρα του χρόνου ήταν η σημερινή κατά γενική ομολογία.

*Με τρεις παίκτες από την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου παρατάχθηκε η Αναγέννηση και μάλιστα ο ένας δεν είχε κάνει ούτε προπόνηση.