Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Φιλική Ήττα

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθει την Κυριακή ,η Αναγέννηση Ψαθοπύργου γνώρισε την ήττα με 3-2 απο την Αναγέννηση Πατρών,στο γήπεδο του Ρίου.ο Σταύρος Μυλωνας παρέταξε την αρχική 11αδα με κάποιες αλλαγές σε σχέση με το τελευταίο μάτς πρωταθλήματος κόντρα στον Αρη Πατρών .Ετσι στο αρχικό σχήμα ξεκίνησαν οι Ευθυμιόπουλος, Καραμανός,Γραββάνης, Κοντάρης, Στούπας ,Μητρούλιας, Καραμπούλας, Κυδωνιάτης, Κωστόπουλος,Παναγάκης και Χίνκου , ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γεωργίου,Παπαδόπουλος Ν,Παπαγεωργάκης.

Το σκόρ άνοιξε ο Ανδρούτσος για τους φιλοξενούμενους στο 18' με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ,για να ισοφαρίσει ο Κωστόπουλος λίγα λεπτά αργότερα σε 1-1.Οι παίχτες του Φίλιππα Σχοινά πήραν και πάλι προβάδισμα στο 32' με σούτ του Τσελέπη,ωστόσο ο  Χίνκου στο 38' πέτυχε το 2-2 ,το οποίο ήταν και το σκόρ του ημιχρόνου.Το τελικό 3-2 για τους φιλοξενούμενους διαμόρφωσε ο Ανδρούτσος στο 74' με εύστοχο χτύπημα πέναλντι.