Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2011

Έγκλημα και Τιμωρία στο 90 φεύγα...

Σε ένα ντέρμπι βγαλμένο απο τα παλιά η  Αναγεννηση καταφέρε να χάσει μια σίγουρη νίκη..Το σκορ ήταν 1-0(Χίνκου 43') μέχρι το 90' οταν ο διαιτητηής Κονιδάρης χωρίς λόγο(5 αλλαγές και καμία διακοπή) είπε οτι θα κρατήσει 7' λεπτά καθυστερήσεις..Λίγο η κούραση λίγο η καταρακτώδης βροχή συντέλεσαν στο να λυγίσει η ομάδα μας στο 95' και στο 97' με τα δύο γκολ του Μητρόπουλου..Αναλυτικά τώρα,ο Ψαθόπυργος ειχε τον έλεγχο του πρώτου ημιχρόνου και καταφερε να παραβιάσει την εστία του Βούλγαρη οταν μετά απο γύρισμα του εμπειρου επιθετικού Φράγγου ο Χίνκου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατή προβολή..Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε και οι ευκαρίες ηταν λίγες και για τις δύο πλευρές μέχρι το 95' όταν μετά το ΄΄τσαφ΄΄ του Καραμπούλα ο Μητρόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Έρδα..Μετά την σέντρα ο νεαρός Λάγιος έβγαλε τον Μητρόπουλο στην πλάτη της άμυνας και ο τελευταίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-1..Φάση για την οποία οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για οφσαιτ..